kodvizit https://www.kodvizit.com yazılım üretim ve bakım merkezi Tue, 21 Nov 2017 14:17:46 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.4.2 Güncelleme : Kütüphane Programı 2.2.5 https://www.kodvizit.com/kutuphane-programi/guncelleme/2-2-5 https://www.kodvizit.com/kutuphane-programi/guncelleme/2-2-5#respond Tue, 21 Nov 2017 14:17:46 +0000 https://www.kodvizit.com/?p=26014 Tusunami Kütüphane Takip 2.2.5 güncellemesi yayında buraya tıklayarak indirebilir veya program içerisinden güncelleyebilirsiniz. Güncelleme Notları: Önemli güvenlik güncellemesi Veritabanı klasörünün konumu değiştirildi Uyarı: Güncellemeyi yapmadan önce veritabanınızın yedeğini almanız önerilir. Bu güncellemede veritabanı klasörünüzün yeri değişecektir. Eğer güncellemeden sonra verilerinizin eksik olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki adımları deneyin. Tusunami Kütüphane Programı’nı açın Ayarlar > Geri Yükle > […]

Güncelleme : Kütüphane Programı 2.2.5 yazısı ilk önce kodvizit üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Tusunami Kütüphane Takip 2.2.5 güncellemesi yayında buraya tıklayarak indirebilir veya program içerisinden güncelleyebilirsiniz.

Güncelleme Notları:

 • Önemli güvenlik güncellemesi
 • Veritabanı klasörünün konumu değiştirildi

Uyarı:

Güncellemeyi yapmadan önce veritabanınızın yedeğini almanız önerilir. Bu güncellemede veritabanı klasörünüzün yeri değişecektir. Eğer güncellemeden sonra verilerinizin eksik olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki adımları deneyin.

 1. Tusunami Kütüphane Programı’nı açın Ayarlar > Geri Yükle > Veritabanı Klasörünü Aç (Kırmızı Buton) tıklayın içindeki tkt.db dosyasını yedekleyin (örneğin masaüstünüze taşıyın).
 2. Tusunami Kütüphane Programı’nı kapatın.
 3. Başlat > Çalıştır’ı açın (Windows + R kısayolu ile de açabilirsiniz)

 4. %userprofile%\AppData\Local\VirtualStore kalın harflerle yazılan konumu yapıştırın. Tamam’ı tıklayın.

 5. Varsa Program Files(x86) yoksa Program Files klasörüne girin.
 6. Tusunami Kütüphane Takip\Veri klasörüne girin.
 7. tkt.db isimli dosyayı Veritabanı Klasörünü Aç (Kırmızı Buton) ile açtığınız klasöre atın ve eski dosya ile değiştirin.

Güncelleme : Kütüphane Programı 2.2.5 yazısı ilk önce kodvizit üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://www.kodvizit.com/kutuphane-programi/guncelleme/2-2-5/feed 0
Güncelleme : Kütüphane Programı 2.2.4 https://www.kodvizit.com/kutuphane-programi/guncelleme/guncelleme-kutuphane-programi-2-2-4 https://www.kodvizit.com/kutuphane-programi/guncelleme/guncelleme-kutuphane-programi-2-2-4#respond Thu, 26 Oct 2017 10:33:04 +0000 https://www.kodvizit.com/?p=25992 Tusunami Kütüphane Takip 2.2.4 güncellemesi yayında buraya tıklayarak indirebilir veya program içerisinden güncelleyebilirsiniz. Güncelleme Notları: Emanet kitap verme ekranında oluşan yavaşlık giderildi Emanet kitaplar bölümünde T.C. ile arama yapılabilir hale geldi Yardım dökümanları eklendi Lisans satın almak için kredi/banka kartı ile online ödeme özelliği sitemize eklendi Taksit ile lisans satın alınabilir hale getirildi. Sınırsız lisans […]

Güncelleme : Kütüphane Programı 2.2.4 yazısı ilk önce kodvizit üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Tusunami Kütüphane Takip 2.2.4 güncellemesi yayında buraya tıklayarak indirebilir veya program içerisinden güncelleyebilirsiniz.

Güncelleme Notları:

 • Emanet kitap verme ekranında oluşan yavaşlık giderildi
 • Emanet kitaplar bölümünde T.C. ile arama yapılabilir hale geldi
 • Yardım dökümanları eklendi
 • Lisans satın almak için kredi/banka kartı ile online ödeme özelliği sitemize eklendi
 • Taksit ile lisans satın alınabilir hale getirildi. Sınırsız lisans peşin fiyatına 3 taksit!

Güncelleme : Kütüphane Programı 2.2.4 yazısı ilk önce kodvizit üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://www.kodvizit.com/kutuphane-programi/guncelleme/guncelleme-kutuphane-programi-2-2-4/feed 0
Güncelleme : Kütüphane Programı 2.2.0 https://www.kodvizit.com/kutuphane-programi/guncelleme/2-2-0 https://www.kodvizit.com/kutuphane-programi/guncelleme/2-2-0#respond Wed, 09 Aug 2017 18:35:12 +0000 http://www.kodvizit.com/?p=25882 Tusunami Kütüphane Takip 2.2.0 güncellemesi yayında buraya tıklayarak indirebilir veya program içerisinden güncelleyebilirsiniz. Güncelleme Notları: Girişte yavaşlamaya neden olan durum ortadan kaldırıldı Giriş ekranı güncellendi Yardım dökümanları eklendi Hızlı tur eklendi Kısayol tuşları eklendi Üst menü eklendi Ana menü ve durum çubuğu artık gizlenebilecek Gizlilik politikası ve kullanım koşulları bağlantıları eklendi Hakkında sayfası güncellendi

Güncelleme : Kütüphane Programı 2.2.0 yazısı ilk önce kodvizit üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Tusunami Kütüphane Takip 2.2.0 güncellemesi yayında buraya tıklayarak indirebilir veya program içerisinden güncelleyebilirsiniz.

Güncelleme Notları:

 • Girişte yavaşlamaya neden olan durum ortadan kaldırıldı
 • Giriş ekranı güncellendi
 • Yardım dökümanları eklendi
 • Hızlı tur eklendi
 • Kısayol tuşları eklendi
 • Üst menü eklendi
 • Ana menü ve durum çubuğu artık gizlenebilecek
 • Gizlilik politikası ve kullanım koşulları bağlantıları eklendi
 • Hakkında sayfası güncellendi

Güncelleme : Kütüphane Programı 2.2.0 yazısı ilk önce kodvizit üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://www.kodvizit.com/kutuphane-programi/guncelleme/2-2-0/feed 0
İyileştirme 1 : Çekiliş Sitesi https://www.kodvizit.com/cekilis-sitesi/cekilis-site-guncelleme/1-0 https://www.kodvizit.com/cekilis-sitesi/cekilis-site-guncelleme/1-0#respond Thu, 13 Jul 2017 00:03:08 +0000 http://www.kodvizit.com/?p=25867 Çekiliş Adam çekiliş yapma sitesi için iyileştirmeler yapıldı. Çekiliş sitesine buraya tıklayarak gidebilir ve iyileştirmeleri inceleyebilirsiniz. İyileştirme Notları: Font değişiklikleri Çekiliş sayfaları için başlıklar Buton boyutları hakkında düzenlemeler Renk değişiklikleri Butonlara simge eklenmesi ve görselleştirmeler Menü isim değişiklikleri

İyileştirme 1 : Çekiliş Sitesi yazısı ilk önce kodvizit üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Çekiliş Adam çekiliş yapma sitesi için iyileştirmeler yapıldı. Çekiliş sitesine buraya tıklayarak gidebilir ve iyileştirmeleri inceleyebilirsiniz.

İyileştirme Notları:

 • Font değişiklikleri
 • Çekiliş sayfaları için başlıklar
 • Buton boyutları hakkında düzenlemeler
 • Renk değişiklikleri
 • Butonlara simge eklenmesi ve görselleştirmeler
 • Menü isim değişiklikleri

İyileştirme 1 : Çekiliş Sitesi yazısı ilk önce kodvizit üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://www.kodvizit.com/cekilis-sitesi/cekilis-site-guncelleme/1-0/feed 0
Güvenli Bağlantı https://www.kodvizit.com/genel/guvenli-baglanti https://www.kodvizit.com/genel/guvenli-baglanti#respond Tue, 11 Apr 2017 19:23:25 +0000 http://www.kodvizit.com/?p=25783 Artık kodvizit.com adresine http protokolünün yanında https protokolü ile de bağlantı kurabileceksiniz. Bu sayede kodvizit’e yapılan bağlantılarınız güvenli olacak. Kurmuş olduğunuz bağlantının şifrelenmiş ve güvenli olduğunu yeşil renkli kilit simgesi ile anlayabilirsiniz.

Güvenli Bağlantı yazısı ilk önce kodvizit üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Artık kodvizit.com adresine http protokolünün yanında https protokolü ile de bağlantı kurabileceksiniz. Bu sayede kodvizit’e yapılan bağlantılarınız güvenli olacak. Kurmuş olduğunuz bağlantının şifrelenmiş ve güvenli olduğunu yeşil renkli kilit simgesi ile anlayabilirsiniz.

Güvenli Bağlantı yazısı ilk önce kodvizit üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://www.kodvizit.com/genel/guvenli-baglanti/feed 0
Güncelleme : Kütüphane Programı 2.1.3 https://www.kodvizit.com/kutuphane-programi/guncelleme/2-1-3 https://www.kodvizit.com/kutuphane-programi/guncelleme/2-1-3#respond Mon, 10 Apr 2017 18:21:28 +0000 http://www.kodvizit.com/?p=25775 Tusunami Kütüphane Takip 2.1.3 güncellemesini buraya tıklayarak indirebilir veya program içerisinden güncelleme işlemini yapabilirsiniz. Güncelleme Notları: Lisanslı kullanıcılar güncelleme yapmadan önce lütfen eski lisansınızı not alın! Yeni güncellemede program kodları değişecektir ve yeni lisans kodlarınızı bilgi@kodvizit.com adresinden almalısınız. “Kitapların konumları” raporuna barkod ve isbn eklendi. Kitap ve okuyucu detayları bölümünün navigasyon alanına ileri ve geri […]

Güncelleme : Kütüphane Programı 2.1.3 yazısı ilk önce kodvizit üzerinde ortaya çıktı.

]]>

Tusunami Kütüphane Takip 2.1.3 güncellemesini buraya tıklayarak indirebilir veya program içerisinden güncelleme işlemini yapabilirsiniz.

Güncelleme Notları:

 • Lisanslı kullanıcılar güncelleme yapmadan önce lütfen eski lisansınızı not alın!
 • Yeni güncellemede program kodları değişecektir ve yeni lisans kodlarınızı bilgi@kodvizit.com adresinden almalısınız.
 • “Kitapların konumları” raporuna barkod ve isbn eklendi.
 • Kitap ve okuyucu detayları bölümünün navigasyon alanına ileri ve geri butonları eklendi ayrıca klavye üzerindeki sağ ve sol tuşlarla hızlıca geçiş yapabilirsiniz.
 • Göze çarpan hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler.
 • Yönetici olarak çalıştırma gereksinimini kaldırdık bununla ilgili bir sorun çıkarsa programa sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.

Güncelleme ile ilgili görüş bildirmek için bilgi@kodvizit.com ile iletişime geçmeniz rica olunur.

Güncelleme : Kütüphane Programı 2.1.3 yazısı ilk önce kodvizit üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://www.kodvizit.com/kutuphane-programi/guncelleme/2-1-3/feed 0
Güncelleme : Kütüphane Programı 2.1.2 https://www.kodvizit.com/kutuphane-programi/guncelleme/2-1-2 https://www.kodvizit.com/kutuphane-programi/guncelleme/2-1-2#respond Tue, 07 Mar 2017 15:16:11 +0000 http://www.kodvizit.com/?p=25732 Tusunami Kütüphane Takip 2.1.2. sürümü ile MEB ağındaki sorunları çözdü ve 300.000 kitaplık veritabanı ekledi buraya tıklayarak indirebilir veya program içerisinden güncelleyebilirsiniz. Güncelleme Notları: MEB kurumlarında oluşan bağlantı sorunları için çözüm. Lisanslı kullanıcılarımız için 300.000 kitaplık veritabanı erişim hakkı (kitap ekle kısmından kitap adını yazın ve doldura tıklayın veya barkod yazıp getire tıklayın) Hızlandırma çalışmaları […]

Güncelleme : Kütüphane Programı 2.1.2 yazısı ilk önce kodvizit üzerinde ortaya çıktı.

]]>

Tusunami Kütüphane Takip 2.1.2. sürümü ile MEB ağındaki sorunları çözdü ve 300.000 kitaplık veritabanı ekledi buraya tıklayarak indirebilir veya program içerisinden güncelleyebilirsiniz.

Güncelleme Notları:

 • MEB kurumlarında oluşan bağlantı sorunları için çözüm.
 • Lisanslı kullanıcılarımız için 300.000 kitaplık veritabanı erişim hakkı (kitap ekle kısmından kitap adını yazın ve doldura tıklayın veya barkod yazıp getire tıklayın)
 • Hızlandırma çalışmaları
 • Daha fazla hata kontrolü
 • İnternet var mı denetleyicisi
 • Arkaplan kodlarında sadeleştirmeler
 • Yazılım kütüphaneleri son sürüme güncellendi
 • Barkod okuma ile ilgili düzenlemeler

Güncelleme ile ilgili görüş bildirmek için bilgi@kodvizit.com ile iletişime geçmeniz rica olunur.

Güncelleme : Kütüphane Programı 2.1.2 yazısı ilk önce kodvizit üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://www.kodvizit.com/kutuphane-programi/guncelleme/2-1-2/feed 0
FortiGuard Kategorilendirilmesi https://www.kodvizit.com/blog/fortiguard-kategorilendirilmesi https://www.kodvizit.com/blog/fortiguard-kategorilendirilmesi#respond Wed, 01 Mar 2017 12:46:52 +0000 http://www.kodvizit.com/?p=25726 FortiGuard güvenlik duvarı kullanan kurumlarda yaşanan bağlantı sorununun çözümü için Bilgi Teknolojileri olarak kategorilendirildik. Özellikle M.E.B. kurumlarında erişim probleminin ortadan kalkmasını umuyoruz.

FortiGuard Kategorilendirilmesi yazısı ilk önce kodvizit üzerinde ortaya çıktı.

]]>
FortiGuard güvenlik duvarı kullanan kurumlarda yaşanan bağlantı sorununun çözümü için Bilgi Teknolojileri olarak kategorilendirildik. Özellikle M.E.B. kurumlarında erişim probleminin ortadan kalkmasını umuyoruz.

FortiGuard Kategorilendirilmesi yazısı ilk önce kodvizit üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://www.kodvizit.com/blog/fortiguard-kategorilendirilmesi/feed 0
Güncelleme : Kütüphane Programı 2.1.1 https://www.kodvizit.com/kutuphane-programi/guncelleme/2-1-1 https://www.kodvizit.com/kutuphane-programi/guncelleme/2-1-1#respond Thu, 16 Feb 2017 14:08:00 +0000 http://www.kodvizit.com/?p=25705 Tusunami Kütüphane Takip 2.1.1. sürümü ile kodvizit altyapısına geçiş yaptı. Bunun yanında bazı hatalar ve iyileştirmeler yapıldı buraya tıklayarak indirebilir veya program içerisinden güncelleyebilirsiniz. Güncelleme Notları: Yazılımın simge durumunda kalması sorunu çözüldü. Raflar ile ilgili sorun düzeltildi kodvizit sistemine geçiş yapıldı Gönderilen smsleri görüntüleme ile ilgili problem düzeltildi Okuyucu sayısının güncesllenmemesi sorunu düzeltildi Okuyucu Ekleme […]

Güncelleme : Kütüphane Programı 2.1.1 yazısı ilk önce kodvizit üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Tusunami Kütüphane Takip 2.1.1. sürümü ile kodvizit altyapısına geçiş yaptı. Bunun yanında bazı hatalar ve iyileştirmeler yapıldı buraya tıklayarak indirebilir veya program içerisinden güncelleyebilirsiniz.

Güncelleme Notları:

 • Yazılımın simge durumunda kalması sorunu çözüldü.
 • Raflar ile ilgili sorun düzeltildi
 • kodvizit sistemine geçiş yapıldı
 • Gönderilen smsleri görüntüleme ile ilgili problem düzeltildi
 • Okuyucu sayısının güncesllenmemesi sorunu düzeltildi
 • Okuyucu Ekleme ve Kitap Ekleme lisanssız kullanıcılar için 500 adet veri ile sınırlandırıldı (daha fazla verisi olan eski tkt kullanıcıları etkilenmeyecek)
 • Demirbaş numarası sınırı artırıldı
 • Eski tip uzun lisansları kullananlara gelen giriş dizesi doğru değildi hatası düzeltildi

Eğer eski tip uzun lisans kodunuz var ise yeni tip koda çevirmek için bilgi@kodvizit.com ile iletişime geçmeniz rica olunur.

Güncelleme : Kütüphane Programı 2.1.1 yazısı ilk önce kodvizit üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://www.kodvizit.com/kutuphane-programi/guncelleme/2-1-1/feed 0
Güncelleme : Kütüphane Programı 2.1.0 https://www.kodvizit.com/kutuphane-programi/guncelleme/2-1-0 https://www.kodvizit.com/kutuphane-programi/guncelleme/2-1-0#respond Thu, 29 Dec 2016 20:41:46 +0000 http://www.kodvizit.com/?p=25137 Güncelleme : Kütüphane Programı 2.1.0 yazısı ilk önce kodvizit üzerinde ortaya çıktı.

]]>

Güncelleme yayınlandı hemen indirin!

Yeni sürümü buraya tıklayarak hemen indirebilirsiniz. Lisans sahibi kullanıcılar yeni program kodlarını gönderirlerse hemen yeni tip lisansları gönderilecektir. Yeni sürümü kurmadan önce Veri ve Yedek klasörünüzü yedeklemeyi unutmayın! Çok fazla değişiklik olduğu için otomatik güncellemeyi kullanmayın ve manuel güncelleme yapın

Lütfen karşılaştığınız sorunları bize bildirin!

Özet

Tusunami Kütüphane Takip programında çıkan bazı sorunlara çözüm olarak arasıra güncellemeler yapıyoruz. Fakat bu şekilde programı yamalamak biraz güzelliğini ortadan kaldırdı. Programdaki köklü sıkıntılar fazla verilerde oluşan yavaşlık, açılıştaki yavaşlık, saatinizde sorun çıkması, lisansların çok uzun olması ve en çok karşılaştığımız ise veri sihirbazını verimli kullanamamaktı.

Bu sorunlara çözüm üretmek programın işleyişine zarar verince sıfırdan bir sayfa açıp eski yazılımı buraya taşıdık. Logoların bazılarını güzelleştirdik. Gereksiz şeyleri gözünüzün önünden kaldırdık. TKT 2’yi kullananlarda tek bir ortak nokta görüyoruz. Basitlik ve kullanılabilirlik. Bunu daha da artırıp sadeliğe de daha fazla önem verdik.

Ayrıca artık okuyucuları önceden eklemek zorunda da değilsiniz. Kitapları emanet olarak verirken ödünç verilen kişiyi anında ekleyebileceksiniz. İstediğiniz kadar veri ekleyin programınız yavaşlamayacak ve verilerin arasında ister fare ile ister butonlarla ister kısayollarla gezebileceksiniz

Sizi biraz daha özgür bırakmak istedik bu yüzden hem arama kayıtlarınız hatırlanacak hem de her ekranı kapatıp açtığınızda bıraktığınız yerde ve boyutta olacak yani siz ne büyüklükte kullanmak istiyorsanız öyle kullanacaksınız. Yazamadığımız bir çok özelliği de yakında kendiniz keşfedebilirsiniz.

Örnek Görüntüler:

Güncelleme : Kütüphane Programı 2.1.0 yazısı ilk önce kodvizit üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://www.kodvizit.com/kutuphane-programi/guncelleme/2-1-0/feed 0