Tusunami Kütüphane Takip tanıtım sayfamızda da yazdığımız gibi yoğun istek üzerine çok daha gelişmiş ve tamamen ücretsiz bir kütüphane yazılımını sizler için yazmaya başladık.

Bu yeni sürümde sizleri karşılayacak yeniliklerden sadece birkaçı şöyle;

  1. Sizlere zahmet verip programımız ile birlikte indirmeniz gereken access database engine’in sizlere çok sıkıntı çıkardığını gördük ve sizleri üzen şeyler bizi daha çok üzer prensibimizle onu yok ettik 🙂 Artık sqlite3 isimli sade, küçük boyutlu bir veritabanı kullanıyoruz ve tkt haricinde program indirmeyeceksiniz (.net framework hariç).
  2. Kurumsal kullanıcılarımızın bazı şeyleri belgelemeye ihtiyacı olduğunu gördük ve tkt’de bunun olmadığının farkındayız yeni sürümde birçok raporlama seçeneği ekliyoruz. İster excel’e aktarın ister yazıcınızdan çıkarın.
  3. TKT görünümünde ufak tefek yenilikler gelecek ama tamamen yeni bir arayüz oluşturmayı düşünmüyoruz fakat elimizden geldiğince yine sade ve kafa karıştırıcı olmayan tasarım planlarımız sürüyor.
  4. En çok istenen özelliklerden biri de barkod sistemi. Evet o da geliyor! Hatta Kitap Kodu kısmını tamamen kaldırıp barkod’a çeviriyoruz. Barkod okuyucunuz olmasa bile el ile barkodu girmenizin daha mantıklı ve kafa karıştırıcı olmayacağını düşünüyoruz.
  5. Ayrıca dolap-raf ve sıra kaydı ile kitaplarınızın konumlarını rahatça bulabileceksiniz.
  6. Artık elle girdiğiniz sınıf, kitap türü, yazarlar, yayınevleri veritabanına da kayıt olacak yani bir sonraki seferde listede görebileceksiniz. Ayrıca bizim eklediğimizler de dahil silme yetkiniz de var 🙂
  7. Yönetici ve Normal kullanıcı seçenekleri ile normal kullanıcılara kullanım sınırlandırması koyabilir; şifreleri değiştirmelerini, yedek al-ver işlemlerini, yeni kullanıcı oluşturmayı, veri silmeyi engelleyebilirsiniz..
  8. Ayrıca hakkında bölümümüzü biraz genişletip bize değerli önerilerini sunan ve bizi başkalarına öneren sizlere teşekkür bölümümüzde yer vermekten onur duyacağız.

Siz de küçük veya büyük öneri demeden önerilerinizi buradan bize bildirin ve teşekkür bölümümüzde yerinizi alın!

Tusunami Developing. Büyük sorunlara kesin çözümler!