Tusunami Kütüphane Takip yazılımı okul kütüphaneleri ve genel kütüphaneler için oluşturulmuş bir takip yazılımıdır. Yazılım sayesinde tüm işlemlerinizi hızlıca yapıp kontrol edebileceksiniz. Ayrıca bir kitabın üzerine çift tıkladığınızda o kitabı okuyan tüm kullanıcıları ve okuma tarihlerini görebileceksiniz. Aynı şekilde okuyucuya tıklayarak sadece o kişinin okuduğu tüm kitapları ve tarihlerini kontrol edebilirsiniz. Yazılım işlerinizi kolaylaştırmak için önceden sınıf ve yayınevi kayıtlarını listeler ama istediğiniz kayıtlar yine yoksa siz kendi kaydınızı seçim yapmadan kullanabilirsiniz.

Eğer kütüphanenizde aynı kitaptan birden fazla varsa stok kayıt özelliği ile her kitaba stok numarası verebilirsiniz. Böylece A kitabının kodu 00005 ise eklediğiniz yeni A kitabının kodu da 00005 olur fakat stok numarası 2’dir böylece aynı kitaplar karışmaz ve kütüphaneniz düzenli kalır.

Okunan kitapları teslim alırken kayıp mı veya hasarlı olup olmadığını işaretleyebilirsiniz. Böylece hasarlı okuyuculara kitap verirken daha dikkatli olursunuz. Eğer kitap kayıpsa emanet olarak verilemez. Kayıp olan kitap bulunursa kitap listesi kısmından Kayıp’ı > Kütüphane olarak güncelleyin.

İlk kullanıcı adı ve şifreniz boştur yani ilk kullanımda sadece giriş tuşuna basarak girebilirsiniz. Sol alttaki Aktif Kullanıcı yazısına tıkladığınızda şifre değiştirme ekranı ile karşılaşacaksınız.

Veritabanı problemleri ile karşılaşmamanız için yedekleme sistemi ekledik. Sık sık yedek alıp sorun olduğunda istediğiniz tarihteki yedeği geri yükleyebilirsiniz.

Yazılım hakkında daha fazla bilgi için ve indirme bağlantıları için tıklayın.