Please activate javascript to view kodvizit.com

Sık Sorulan Sorular

BESOTED güvencesi nedir?
Besoted, Beyaz eşya elektronik ve Soğutma teknisyenleri tarafından kurulmuş bir platformdur. Platformun amacı teknik servisleri digital dünyaya taşıyarak daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktır. Herhangi bir sorunda muhatabınız olarak dernek yönetimi sorunlarınızı çözmektedir.
Teknik Servis Programının İçeriği nedir?
Tamamen teknisyenler tarafından danışmanlık yapılarak hazırlanmış olan program tüm isteklere cevap verecek ve kullanıcı dostu olacak şekilde hazırlanmıştır. Bu sistem dernek tarafından hazırlatılmıştır.
Neden üyelik ücretli?
Besoted sistemine kayıt olmak ücretsizdir. Fakat takiplerin yapılabilmesi ve servisler arasındaki ağın korunabilmesi için yazılıma ihtiyaç duyulmaktadır. Yazılım maliyetleri olmasa dahi, sisteme girdiğiniz tüm işlerin, resimlerin ve diğer dosyaların korunması için büyük bir depolama alanı kiralanmaktadır. Bu depolama alanının yıllık ücretleri kullanıcılar tarafından karşılanmaktadır. Bu sayede tüm verileriniz ve teknik dökümanlarınız yıllar boyunca sisteminizde kaybolmadan kalmaktadır.
Bir süre sonra sistemden ayrılırsam ne olur?
Örneğin sistemde 3 yıl kaldınız ve sonra ayrılmaya karar verdiniz. Bu durumda tüm verileriniz size dökümanlar olarak indirebileceğiniz şekilde verilir. Ve bu verileri başka platformlara kolaylıkla aktarabilirsiniz. Üyelikten ayrılsanız dahi, müşterileriniz istediği zaman kendi şifreleri ile girip daha önceki yapılmış olan cihazlarını görebilir, onlara vermiş olduğunuz haklardan yararlanmaya devam eder. Bu sayede müşteri açısından bir olumsuz duruma düşmemiş olursunuz.
Üyelik yenilemezsek ne olur?
Üyelik süreleri yıllık olarak belirlenmiştir. Fakat isteğen kişi 10 yıla kadar üyeliği satın alabilir. Bir şekilde üyelik yenilemesi unutulursa sistem sizin için uyarı mesajı gönderilerek açık tutulmaya devam edilir. Verilen ek süreç içerisinde de yenileme olmazsa sisteme bilgi girişiniz durur fakat üyeliğiniz aktif olduğu için tüm bilgilerinize ulaşmaya devam edebilirsiniz.
Servishane nedir?
Servishane Besotedin lisanslı markasıdır. Servishane iş taleplerine gitmez. Servishane sadece online ortamda gelen iş taleplerini servisler arasında dağıtır. Kontrolleri yapar saha performanslarını ölçer ve müşteri memnuniyetlerini denetler.
İhale sistemi nedir?
İhale sistemi herhangi bir şekilde kendi ağınızda var olan işlerin sizin belirlediğiniz rakamlarda diğer servislere satılması işlemidir. Örneğin bir binada 100 adet klima montaj işi aldınız ve sizin teknik ekibiniz yoğun olduğu için bu işi yetiştirememe durumu var. Bu durumda siz işi ihaleye açarsınız. Ve işin adını mahiyetini maliyetini vb bilgileri girerek sisteme koyarsınız. Diğer servisler bu işi görür ve size sizin verdiğiniz rakam üzerinden veya farklı rakam girerek teklifte bulunur. Sizin adınıza servishane iki taraflı sözleşme hazırlar. İki taraf bu sözleşmeyi online olarak imzalar ve iş başlatılmış olur.
Teknik Doküman Paylaşımı nedir?
Her teknik servis kendi alanında onarımını yaptığı cihazlara ait ürünleri ve ürün bilgilerini sisteme girer. Ayrıca sisteme bu ürünlerle ilgili teknik doküman yüklenirse ve yükleyen kişi bu bilgileri paylaşıma açmışsa, diğer servislerde bu teknik dökümanlara ulaşır ve ortak bir havuz oluşturulur. Eğer kişi bilgi paylaşımını kapatmışsa bilgiler başkası tarafından görünmez ve diğer servislerin yüklediği bilgi ve belgeleri göremez.