Please activate javascript to view kodvizit.com

Özellikler

BARKOD SİSTEMİ

Barkod okuyucunuzu kullanıp barkodlarınızı hemen ekleyebilir. Kitap alış verişinde barkodu okutup anında işlem yapabilirsiniz. Ayrıca size bir sürprizimiz de var! Eğer internetiniz varsa ve sunucularımız da da o kitabın barkodu kayıtlıysa anında tüm bilgiler kendi kendine doldurulacak.

HAZIR YAZARLAR, KİTAPLAR VE YAYINEVLERİ

Sunucularımızda barkod ile bulamadığınız kitaplar olabilir diye veritabanınıza ilk kurulumda: 1000 adet hazır kitap (en çok okunanlar yazarları da dahil), 60 adet hazır kitap türü, 255 adet yayınevi, 100 adet yazar kütüphane programınıza hazır olarak ekleniyor size sadece baş harflerini yazıp ENTER’a basmak kalıyor!

RAPOR SİSTEMİ

Birçok türde rapor alabilirsiniz. Hem de ister Excel’e aktarın ister yazdırın isterseniz de yazdırırken PDF olarak kayıt edin! Rapor ölçeğimizi çok geniş tuttuk ve istediğiniz ölçüde de genişletmeye devam edeceğiz istediğiniz her türlü rapor elinize geçecek!

VERİ AKTARMA SİHİRBAZI

Kütüphanem kitap kaynıyor tek tek eklemek bana zor gelir diyenlerden misiniz? Sizin için de çözümümüz var! Veri aktarma sihirbazımıza girin istediğiniz şablonu indirin o şablon üzerine kayıtlarınızı yapın ve şablonu programa geri verin. Kütüphane programı istediğiniz verileri size gösterecek ve kabul ederseniz aktaracak hem de saniyeler içerisinde!

ÇOKLU KULLANICI SİSTEMİ

Kütüphanenizde birden çok görevli mi var? Örneğin bir okuldasınız ve öğrencilerin tüm yetkilere sahip olmasını mantıklı bulmuyor musunuz? Öyleyse kütüphane programımızı kullanarak istediğiniz kadar istediğiniz kadar farklı yetkiler verebilirsiniz! Bu sayede her kullanıcı kendi bölümünden sorumlu olacak ve işler karışmayacak ayrıca her kullanıcının yaptığı işlem kütüphane programında kayıt altına alınır.

BARKOD YAZDIRMA SİSTEMİ

Kütüphanenizdeki kitapların daha düzenli bir hale gelmesi için üzerindeki barkodların haricinde kendi barkodlarınızı oluşturabilirsiniz. Bunun için kütüphane programında barkod yazdırma bölümüne girip kaç adet barkod yazdırmak istediğinizi seçmeniz yeterli. TKT 2 sizin için istediğiniz kadar barkodu yazdıracak ve son yazdırdığı barkodu da kayıt altına alacak.

YEDEKLEME VE GERİ YÜKLEME

Verilerinizin değerini biliyoruz ve programı kullanan kullanıcıların yapabileceği hatalar yüzünden veya doğal durumlar yüzünden verilerinizi kaybetmenize içimiz el vermez. Bu sebeple yedeklemeye önem veriyoruz ve isterseniz otomatik yedekleme ile her program kapandığında yedeklerinizi alıyoruz. İstediğiniz zaman geri yükleme bölümünden veya manuel olarak eliniz ile geri yükleme işlemi yapabiliyorsunuz. Otomatik değil de arada bir elle yedek alırım diyorsanız o seçeneğimiz de mevcut!

KASA SİSTEMİ

Dilerseniz kitapları geciktiren üyelerden geciktirdiği gün başına belirli bir ücret tahsis edebilirsiniz. Bu sistemde belirlediğiniz ücret kitap geldiğinde kesilir ayrıca dilerseniz veresiye gibi ücretin belirli bir kısmını alıp daha sonra tamamını da alabilirsiniz. Kasa bölümünü açıp borç-alacak sistemini detaylıca kullanabilirsiniz!

OKUYUCU EKLEME BÖLÜMÜ

Okuyucu ekleme kısmına SMS gönderebilmeniz için cep telefonu bölmesi ve de ister webcam ister bilgisayarınızdan bir fotoğraf ekleme seçeneği ekledik. Böylece okuyucu geldiğinde anında fotoğrafını çekebilirsiniz. Ayrıca kütüphane programı resmin boyutunu küçültür ve veritabanınızın şişmesine engel olmaya çalışır.

SINIF YÜKSELTME DÜŞÜRME SİSTEMİ

Eğer bir okuldaysanız yıl sonu geldiğinde bir çok öğrenci sınıf atlayacak demektir. Eski TKT versiyonunda bu işlemi tek tek elinizle yapmanız gerekiyordu ama şimdi saniyeler içerisinde tüm öğrencilerin sınıflarını bir üste çıkarabilir son sınıf öğrencilerinin sınıfına mezun ekleyebilirsiniz. Yanlışlık yaptıysanız sınıf düşür ile geri alabilirsiniz. Bu şekilde sizi zahmetten kurtarmayı amaçlıyoruz.

HASARLI VE KAYIP KİTAP SİSTEMİ

Okuyucuya verilen kitaplar kayıp veya hasarlı bir biçimde kütüphanenize dönerse kitabı alırken bunu veritabanına kayıt edebilir. Daha sonra bu okuyucu tekrar kitap almak istediğinde bu kadar kitabın kayıp ve hasarlı olarak getirildiğine kitap vermeden önce uyarı alabilirsiniz. Eğer tekrar böyle bir durumla karşılaşacağınızı düşünüyorsanız kitabı vermekten vazgeçebilirsiniz..

ANINDA OKUYUCU KAYDI

Tusunami Kütüphane Takip için en önemli şey zamandır. Size zamandan tasarruf etmeniz için veri aktarma sihirbazının yanında anında okuyucu kaydı sistemini veriyoruz. Artık okuyucuları önceden kayıt etmenize gerek yok okuyucu geldiği anda kitabı seçin ve 3 kutucuğu doldurun yeter. Ayrıca isterseniz daha sonra diğer bilgilerini de rahat rahat girebileceksiniz. Bunun yanında kitap verme ekranında kitap ismine veya okuyucu ismine sağ tıklayarak bu kitabı kimler okumuş veya bu okuyucu neler yapmış hepsini tek tıklamada kitabı vermeden görebileceksiniz.